Apie šuolius į vandenį
Šuoliai į vandenį yra viena įdomiausių, labiausiai jaudinančių sporto šakų pasaulyje. Į šią sporto šaką įeina kritimai bei šokimai į vandenį nuo tramplinų ir bokštų, kurių metu stengiamasi kuo tobuliau atlikti akrobatikos elementus. Tai ne tik labai plastiška bet ir griežtų taisyklių kupina sporto šaka.
Jei kada esate stebėję šuolių į vandenį varžybas, turėjote pastebėti sportininkų fizinę jėgą (kūno tvirtumą, stiprumą), lankstumą, bei drąsą. Taip pat turėjote pastebėti, kad sportininkai atlieka skirtingus šuolius.
Nepaisant didelės įvairovės, sporto šakoje yra keturios pagrindinės kūno padėtys...
Varžybose šios padėtys yra nurodytos raidėmis: A - išsitiesus, B - sulinkus, C - susirietus ir D - laisvai pasirenkama, tai galima pamatyti iliustracijoje: ŠUOLIŲ KLASĖS
Galbūt jūs taip pat pastebėjote, kad kai šuolininkai stovi ant bokšto ar tramplino jie atlieka skirtingų klasių šuolius. Iš viso yra šešios skirtingos klasės:
Pirmyn - kai šuolininkas stovi veidu į vandenį, šoka ir sukasi pirmyn
Nuo stovėsenos ant rankų - šie šuoliai atliekami tik nuo bokšto ir prasideda nuo stovėsenos ant rankų. Jie gali būti atliekami pirmyn arba atgal, stovint nugara į vandenį ir šokant atgal, taip pat su sraigtais.
Varžybose, šuolių klasės yra žymimos atitinkamais skaičiais: Pirmyn - 100 Atgal - 200 Atgal iš priekinės padėties - 300 Pirmyn iš priekinės padėties - 400 Sraigtų klasė - 5000 Nuo stovėsenos ant rankų - 600 |